Nieuwsbrief Duikvereniging SubmarineZomereditie | September 2023In deze editie:

Beste Submariners,

 • Inmiddels hebben wij helaas de zomervakantie alweer achter ons gelaten. Een enkele gelukkige mag nog gaan genieten van zijn of haar welverdiende vakantie maar voor velen van ons zit het er weer op en is de normale gang van zaken weer gestart. Dat is dan ook weer een mooi moment om na te denken over het komende seizoen.
 • De eerste helft van het jaar is weer veel te snel voorbijgegaan en als ik zelf terugkijk lijkt het net alsof het maar 4 weken waren tussen kerst en zomer…
 • Wat mij als voorzitter en ons als bestuur goed doet is te zien dat er weer volop activiteiten worden georganiseerd. Puzelritten, duiken, BBQ’s en ga zo maar door en dat is super om te zien. Hopelijk kunnen wij die lijn vasthouden en het zou mooi zijn als we ook wat vaker gezamenlijk in het Wijkermeer liggen.
 • Om met de woorden van Kees te spreken: “het is gratis”!!! Maar vooral heerlijk om erin te liggen dus mocht je nog niet geweest zijn schroom dan niet.
 • Voor iedereen in ieder geval een hele fijne nazomer en een super trainings- en opleidingsseizoen gewenst en tot op het bad of wellicht eerder langs de waterkant!
 • Groetjes en veel leesplezier namens het bestuur.
 • Namens het bestuur
 • Op maandag 4 september a.s. trappen wij het trainingseizoen weer af met de 1e zwembadtraining.
 • Hopelijk is dan iedereen gezond weer terug van zijn/haar welverdiende vakantie.
 • Als bijlage is een jaaroverzicht 2023-2024 bijgevoegd, met o.a. huur van het zwembadwater (trainingen), voorlopige planning Wijckermeer en overige zaken voor het komende seizoen.
 • Houd ook de agenda op onze website in de gaten voor de actuele datums m.b.t. trainingen en activiteiten.
 • Wijziging vertrouwenspersoon
 • Na jaren van trouwe dienst en bij mijn weten zonder een enkele melding heeft Lieke aangegeven niet langer als vertrouwenspersoon voor de vereniging te willen acteren. De binding met Submarine is verminderd en het gelukkig heeft zei zelf in Annabel een meer dan waardige en gemotiveerde vervanger gevonden.
 • Wij zijn beide dames dankbaar voor hun niet onbelangrijke rol!
 • Oproep invulling functie secretaris
 • Tijdens onze laatste bestuursvergadering heeft Patrick aangegeven zich bij de komende ALV niet meer herkiesbaar zal stellen. 
 • Patrick heeft de afgelopen 12 jaar deze bestuursfunctie met veel plezier en enthousiasme ingevuld en heeft aangegeven het laatste jaar in te gaan als secretaris van onze vereniging.
 • Heb je interesse in deze functie binnen het bestuur en lijkt het je leuk mede-verantwoordelijk te zijn voor het reilen en zeilen binnen de vereniging, stel jezelf dan verkiesbaar tijdens de komende ALV.
 • Wil je meer informatie over de inhoud van de functie en tijdsbesteding, neem dan even contact op met Patrick.
 • Uiteraard zal Patrick zorgen voor een warme overdracht na al die jaren trouwe dienst.
 • Freedive instructeur
 • Mede bestuurslid Jurgen Blom heeft zicht bij de NOB aangemeld voor de opleiding tot freedive instructeur. Hoewel hij niet volledig aan de vereisten voldoet hebben wij goede hoop dat hij mag deelnemen. Het zou namelijk heel erg fijn zijn als wij na het vertrek van Rik weer een freedive instructeur hebben binnen de vereniging. Mochten er nog meer leden zijn die deel willen nemen?
 • Onderstaande de vereisten:
 • Je bent lid van een NOB-vereniging
 • Je bent tenminste NOB 1*-instructeur met een geldige instructeurslicentie
 • Je bent gemotiveerd om bij NOB verenigingen in Nederland voor tenminste een periode van twee jaar nieuwe freedivers op te leiden. Uiteraard maken we daarvoor gezamenlijke afspraken over een onkostenvergoeding en het aantal keer dat je bij een vereniging aan de slag gaat.
 • Vulcontract 23/24 bij D-Diving in Rijen.
 • Ook dit jaar heeft Kees weer een collectief vulcontract afgesloten voor de geïnteresseerde leden. De kosten zijn weer keurig gedeeld met de deelnemers met het verzoek (indien nog niet gedaan) dit spoedig over te maken naar Submarine.
 • D-Diving stuurt wederom een totaal factuur naar Submarine.
 • Wijziging contributie per 1-1-2024
 • Allen! Denk eraan dat de maandelijkse contributie per 1 januari veranderd!  Zoals besproken in de ALV gaat deze verhoogd worden met 2.50 Euro per maand, voor alle leden. Dus pas je automatische maandelijkse contributie aan! Voor de penningmeester is het makkelijker als je in 1 keer de hele jaar contributie betaald. Als je dat overweegt, laat dan de automatische overboeking stoppen per 1 januari 2024 en betaal dan zowel de maandelijkse contributie voor 12 maanden alsmede de eenmalige kosten van 70 Euro ineens.
 • Opleidingen
 • De opleidingscomissie hoort via de gangfax dat er weinig motivatie is van sommige leden (cursisten) om praktijk module af te ronden.
 • Belangrijk om te weten is dat alle opleidingen (NOB) binnen de vereniging op vrijwillige basis gegeven worden en dat we ook een inspanningsverplichting van de deelnemers verwachten.
 • Kortom stel je instructeur niet teleur en beloon hem met een spetterende eindduik en sleep jouw volgende brevet of module in de wacht.
 • Traktaties aan de instructeur voor zijn of haar tomeloze inzet zijn nooit verplicht maar altijd gewaardeerd ????.
 • Huur zwembad 2023 – 2024
 • Ook voor komend seizoen is het zwembad weer vastgelegd. Zie de bijgevoegde planning en tot de 4e september!!
 • Diversen
 • Als je je lidmaatschapsvormen wil aanpassen, graag dan deze wijziging voor 1 december kenbaar maken aan onze penningmeester i.v.m. begroting voor komend jaar.
 • Het bijwonen van een bestuursvergadering door leden is altijd mogelijk en iedereen is van harte welkom. De eerstvolgende bestuursvergadering is terug te vinden in de jaarkalender en in de agenda op de website.
 • Ook alle overige vergaderingen zijn terug te vinden in het jaaroverzicht. 
 • Aanmelden via secretariaat@duikvereniging-submarine.nl
 • Namens de opleidingscommissie,
 • Reanimatie en AED (EHBO) Herhaling 2023
 • Inmiddels is de aanmelding gedaan voor alle leden die via de vereniging hun AED en Reanimatie willen herhalen. Ook dit jaar werken wij weer samen met Soterios en de meeste uitnodigingen zijn verzonden.
 • Misschien weet je niet meer dat het in het bezit hebben van een Reanimatie en AED-certificaat verplicht is binnen onze vereniging. Jij wilt graag geholpen worden als dat nodig is net als ieder ander!!
 • Extern volgen van de opleiding kan natuurlijk ook of wellicht heb je dat al gedaan maar niet gemeld.
 • Mocht je het ondanks de reminders gemist hebben of nog niet eerder deelgenomen hebben dan is maatwerk mogelijk. Meld je dan even bij de voorzitter en wij vinden een passende oplossing.
 • Training en opleiding 2023-2024
 • Namens de OC:
 • Komend seizoen zal er weer geprobeerd worden om leuke, uitdagende en afwisselende trainingen te plannen.  Hierin komt o.a. Techniek, conditie, spel en kennis telkens terug met afwisselende thema’s.  Hiervan is het elke laatste week van de maand trainen met perslucht. Met een zeer gemotiveerd team van top instructeurs weet ik zeker dat dit helemaal top wordt.
 • Ook zullen er weer de nodige opleidingen verzorgd gaan worden en mocht je zelf een opleiding willen volgen wacht dan niet langer en neem meteen contact op met de opleidingscomissie!
 • Tot groot ongenoegen van Kees is het Wijkermeer dit jaar/deze zomer erg slecht bezocht. Was het de drukte, het weer of de motivatie? Wij horen het graag want het is een unieke locatie om lekker met elkaar te trainen en te genieten.
 • Het water is nog steeds heerlijk dus het kan nog steeds!
 • Namens de evenementencommissie,
 • Dit jaar is er weer een echte evenementen comissie onder de bezielende leiding van Anne en Annabel. De leukste evenementen zijn georganiseerd en het animo is ook toegenomen om deel te nemen. Dat is echt leuk en goed nieuws!!
 • Ook aankomende dinsdag 5-9 is er weer een afsluitend evenement (of een tussen evenement voor de Diehards op weg naar het winterzwemmen buiten).
 • Mocht je het nog niet gedaan hebben, kom in de lucht en kijk of je nog deel kunt nemen!
 • Slotwoord
 • Rest ons jullie allemaal weer een mooi seizoen toe te wensen en tot snel aan de waterkant. Keep wet

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *